Polska Produkty Pomoc techniczna Gdzie kupić Kontakt

Nagroda

Nowy konsumencki tablet piórkowy firmy Wacom, otrzymał uznaną nagrodę "red dot".
Nowy konsumencki tablet piórkowy firmy Wacom, otrzymał uznaną nagrodę "red dot". Przyznało ja Centrum Designu Nordrhein Westfalen za wysoką jakość w kategorii wzornictwa produktów. Ta prestiżowa, znana na całym swiecie nagroda, jest przyznawana co roku za doskonałą jakość wzornictwa i innowacyjność. Tablet Bamboo został zaprojektowany przez SIGNCE [dawniej Ziba Europe], aby umożliwić nowy sposób pracy z komputerem i cyfrowym piórem. Bamboo daje dostep do nowych zaawansowanych funkcji zintegrowanych z nowymi systemami operacyjnymi, takich jak wprowadzanie pisma ręcznego, co pozwala użytkownikom łatwo rozwijać własny styl pracy.


 Tablet Bamboo został opracowany z myślą o współczesnych odbiorcach. Jest doskonale zintegrowany z cyfrowym miejscem pracy. Oferując możliwości znane z zaawansowanych gadżetów cyfrowych takich jak na przykład smartfony, odtwarzacze MP3 lub laptopy, tablet Bamboo zapewnia, dzieki kluczowym cechom i zaawansowanym funkcjom, przyjazny sposób pracy.

Alf Hackenberg z SIGNCE, który wspólnie z Martin Langkau kierował pracami zespołu projektantów tabletu mówi: "Centralnym elementem Bamboo jest nowy pierścień dotykowy leżacy na górnej krawędzi tabletu, który pozwala na intuicyjną kontrolę najważniejszych poleceń. Dodatkowo, przyciski ExpressKeys współgrają z pierścieniem dotykowym i stylowym niebieskim oświetleniem dając łatwy dostęp do najczęściej stosowanych funkcji."

Wrażenie wywierane przez tablet wzmacnia dodatkowo kontrast między błyszczącymi i matowymi powierzchniami obudowy oraz jej głęboka czerń z podświetlanymi przyciskami. Wybrano czerń, ponieważ jest wyjatkowo stylowa i spełnia estetyczne potrzeby zarówno posiadaczy komputerów PC, jak i Mac.

Alf Hackenberg kontynuuje: "Wysokie wartości estetyczne produktu uzyskano dzięki wyjątkowo konsekwentnemu połączeniu różnego wykończenia powierzchni tabletu, pióra Bamboo oraz stojaka na pióro. Poza tym, czerń czyni tablet stylowym, emocjonalnym i prawie mitycznym".
Bamboo rozszerza możliwosci personalizacji i daje możliwosc prostszej i bardziej naturalnej nawigacji i tworzenia dokumentów o większej sile wyrazu. Pozwala w pełni wykorzystać możliwosci pióra oferowane przez programy Microsoft Windows Vista, Office 2007 lub Mac OS wprowadzając nowy sposób współpracy z komputerem.

 

Nagroda 'red dot design'
Ponad 40 tys. zgłoszeń z 40 krajów czyni zmagania o nagrodę "red dot design" jednym z największych konkursów wzorniczych na świecie. Konkurs jest podzielony na trzy kategorie - wzornictwo produktu, wzornictwo przekazu i koncepcje wzornicze - które są oceniane i nagradzane osobno. Nagroda ma postać czerwonej kropki - miedzynarodowego symbolu
najwyższej jakości wzornictwa.

Ceremonia przyznania nagród i wystawa wzornictwa
Tegoroczna ceremonia wreczenia nagród odbedzie sie 25 czerwca 2007 r., w budynku opery w Essen, zaprojektowanym przez Alvara Aalto. Muzeum nagrody "red dot design" to najwieksza na świecie kolekcja współczesnego designu.
Wiecej informacji mozna znaleźć na stronie http://www.red-dot.de/.

Wiecej informacji dotyczących tabletu Bamboo znajduje się na stronie http://www.wacom.com/bamboo.

góra


© 2006 Veracomp SA. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wacom, Cintiq, Intuos, Graphire, Volito, PenPartner są zastrzeżonymi znakami towarowymi Wacom Company, Ltd. Wszelkie inne nazwy produktów i firm są znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.