Polska Produkty Pomoc techniczna Gdzie kupić Kontakt

Vista i Wacom

Użycie tabletu Wacom wraz z systemem MS Windows Vista pozwala na użycie nowych, zintegrowanych z piórem funkcji.
 Użycie tabletu piórkowego lub interaktywnego tabletu LCD marki Wacom wraz z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista oraz programem Microsoft Office 2007 pozwala na wykorzystanie nowych, zintegrowanych z piórem funkcji. Zwiększają one zakres personalizacji oprogramowania i poszerzają możliwości komunikowania, jak tworzenie notatek, podkreślanie fragmentów tekstu oraz rozpoznawanie pisma ręcznego. Zastosowanie pióra do nawigacji jest bardziej naturalne, ergonomiczne i precyzyjne. Pomaga też w osiągnięciu większej wydajności. Wacom Intuos3 A6

 Wacom jest wiodącym producentem tabletów piórkowych o bogatej historii pionierskich innowacji, w tym intuicyjnych sposobów wprowadzania danych za pomocą pióra. Wacom od dziesięciu lat blisko współpracuje z firmą Microsoft, co umożliwiło stworzenie wielu precyzyjnych produktów, m.in. komputerów Tablet PC. Korzystanie z tabletu piórkowego lub interaktywnego tabletu LCD wraz z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista, (za wyj. Home Basic), daje użytkownikom komputerów stacjonarnych i laptopów dostęp do pełnego zestawu nowych funkcji, takich jak:

Notowanie - Microsoft Journal to wyjątkowy program dający użytkownikom cyfrowych piór nowe możliwości. Tradycyjny notes jest symulowany wraz ze wszystkimi zaletami techniki cyfrowej, pióro może być wykorzystane do pisania notatek i szkicowania. Za pomocą intuicyjnej techniki ‘przeciągnij-i-upuść' notatki mona łączyć z drukowanymi tekstami, fotografiami, rysunkami i obrazami pochodzącymi ze wszystkich źródeł. Ręcznie pisane i podpisywane listy elektroniczne służą personalizacji dokumentów i nadają im indywidualny styl.

Rozpoznawanie pisma ręcznego - Vista wprowadza inteligentny system rozpoznawania pisma ręcznego jako naturalne uzupełnienie wprowadzania danych za pomocą klawiatury. Szeroki wachlarz stylów pisma ręcznego jest wydajnie i dokładnie zamieniany w drukowany tekst. Użytkownicy mogą na przykład na bieżąco zapisywać pomysły powstające podczas twórczych sesji „burzy mózgów". Informacje mogą byc potem zapisane w formie odręcznych notatek, zamienione w cyfrowy tekst wysyłany do innych uczestników spotkania lub skasowane za pomocą ‘gumki' mieszczącej się na drugim końcu pióra. Vista zamienia również szkice i rysunki w standardowe symbole, wykresy i tabele.

 Podkreślanie - wszystkie aplikacje pakietu Office 2007 działające w systemie Vista umożliwiają podkreślanie i zaznaczanie danych za pomocą pióra Wacom. Cyfrowy marker to łatwy sposób wyróżniania ważnych części tekstów, tabel, slajdów oraz elektronicznych listów. Odręczne komentarze mogą być użyte w sposób przypominający samoprzylepne naklejki, co ułatwia szybkie przeglądanie dokumentów, ocenę komentarzy oraz uwag recenzentów. Co więcej, PowerPoint 2007 pozwala prelegentom korzystającym z pióra na podkreślanie najważniejszych fragmentów slajdów w trakcie prezentacji.

Nawigacja za pomocą pióra - pióro Wacom pozwala na intuicyjną i znacznie szybszą nawigację w obrębie stosowanych aplikacji. Vista rozpoznaje również kilka gestów pióra, co umożliwia tworzenie skrótów programowych. Na przykład opcja Flicks to w sumie osiem gestów, którym może być przypisane odrębne znaczenie. Ruch w górę - to komenda ‘kopiuj', zaś ruch w dół to ‘wklej'. Inna funkcja to Scratch Out, usuwająca tekst, nad którym pióro poruszane jest w charakterystyczny sposób, przypominający używanie gumki.

Do pracy z nowym systemem Microsoftu Wacom zaleca stosowanie tabletów piórkowych linii Graphire4 i Intuos3. Trzeba jednak podkreślić, że wszystkie produkty firmy Wacom mogą być używane z systemem Vista.


Graphire4
- tablet dostępny w formacie A6 lub A5 wraz z ergonomicznie zaprojektowanym piórem. Tablety wyposażono w dwa przyciski ExpressKeys, których funkcje można dowolnie programować: zwykle przypisywane jest im znaczenie najczęściej używanych klawiszy takich jak ‘Ctrl' lub ‘Alt'. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne pod katem szybkiego dostępu do dodatkowych funkcji standardowych programów. Tablety posiadają również kółko przewijania - idealne do zmiany rozmiaru zdjęć lub do przeglądania stron. Linia Graphire4 spełnia wymagania sprzętowe stawiane urządzeniom noszącym logo Microsoft - "Works with Vista".

Intuos3 - zaprojektowane dla profesjonalistów tablety serii Intuos3 są wyjątkowo funkcjonalne dzięki przyciskom ExpressKeys oraz paskowi Touch Strip. Touch Strip działa jak kółko obrotowe pozwalając na zmianę wielkości obrazów i ich przesuwanie. Tablety Intuos3 dostępne są w sześciu formatach - A6 Wide, A5, A5 Wide, A4, A4 Oversize i A3 Wide. Tablety Intuos3 spełniają kryteria sprzętowe stawiane urządzeniom noszącym logo Microsoft - "Certified for Vista".

Wszystkie pióra Wacom korzystają z opatentowanej, bezprzewodowej i niewymagającej baterii technologii, umożliwiającej precyzyjne rozpoznawanie ich położenia i siły nacisku.

Najnowsze sterowniki Vista są dostępne w naszej witrynie pod pozycją "Sterowniki" w sekcji "Pomoc techniczna".

góra


© 2006 Veracomp SA. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wacom, Cintiq, Intuos, Graphire, Volito, PenPartner są zastrzeżonymi znakami towarowymi Wacom Company, Ltd. Wszelkie inne nazwy produktów i firm są znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.